Ви є тут

Геодезичне нівелювання – основа підготовчих робіт на будівельному майданчику будь-якого типу! Основним завданням комплексу досліджень є вивірка висотних точок на території забудови та компонування точного плану, на який і буде наголошуватися інженерами-проектувальниками майбутньої споруди.

Коли ще виникає актуальність геодезичного нівелювання?

  1. Виявлення максимально точного місця розташування котловану планованого будівельного об'єкту.
  2. Розрахунок точок виведення стічних вод біля.
  3. Вивчення рельєфних особливостей території.
  4. Нівелювання необхідне також для вирішення багатьох наукових завдань щодо геодезії.

Geoscience – це команда сертифікованих фахівців та професійного сучасного обладнання, що є для Вас запорукою достовірності та швидкості всіх результатів!

Методи геодезичного нівелювання, що практикуються Geoscience

Усі способи виконання заявленого комплексу робіт поділяються на 2 групи – основні та додаткові. Перші можуть бути поділені на кілька категорій:

  • Геометричне нівелювання - фахівцями задіюється горизонтальний візир променя біля зорової труби нівеліра.
  • Тригонометричний метод – передбачає використання принципу нахилу візира.
  • Гідростатичний спосіб нівелювання – процес вирівнювання рідини у кількох ємностях.

Під час залучення додаткових способів нівелювання інженерами Geoscience проводиться більш щільна та детальна оцінка даних. Такі роботи поділяються на:

  1. Автоматичне нівелювання – здебільшого застосовується під час запуску будівництва дорожніх об'єктів. Основа ж способу полягає у зчитуванні показників спеціальних датчиків, що монтуються на автомобільній техніці.
  2. Барометричний спосіб вимірів – переважно задіюється у районах з гірською місцевістю і має на увазі він зіставлення показників атмосферного тиску різних висотах.
  3. Стереофотограмметричне нівелювання вимагатиме залучення складної обчислювальної техніки. На початку робляться необхідні знімки з космосу, після чого обробляються і наводяться в «товарний» вигляд.

За фактом завершення робіт складається тривимірна модель території або вже існуючої споруди. Зі зверненням до фахівців Geoscience є можливість сформувати тех-план району чи цілого міста.

Сучасне обладнання для геодезичного нівелювання - точність та швидкість робіт з Geoscience

Виконроби на будівельному майданчику задіяють у своїй роботі обладнання локального значення. До групи таких пристроїв належить:

  • Гігрометр – визначає вологість матеріалів, що використовуються під час будівництва на об'єкті.
  • Нівелір - допомагає визначити точні дані про висоти по всьому периметру майданчика. Апарат застосовується також зіставлення даних із проміжними значеннями.

Сучасний нівелір дозволяє з точністю забезпечити горизонт, необхідний накладання візирного променя. А сам прилад встановлюється інженерами на нерухомий штатив.

Фахівці Geoscience застосовують у своїй практиці нівеліри з трубою прямого зображення (старіші зразки обладнані трубкою зворотної картинки), що здатне забезпечити максимальну якість зображення.

В арсеналі є нівеліри кількох видів: електронні прилади, пристрої з компенсатором, і навіть устаткування з циліндричним рівнем зорової труби.

Основні параметри геодезичного нівелювання у професійному виконанні Geoscience

Під час проведення комплексу аналізованих геодезичних заходів фахівцями застосовується низка методів, які дозволять досягти максимальних результатів (найточніших). Основні методи:

  1. Нівелювання із середини. Відлік показань при цьому здійснюється за геодезичними рейками, які встановлюються в точках стояння (зазвичай це точки спереду приладу та за ним). Цей метод є основним під час будівельних заходів на майданчику.
  2. Нівелювання вперед. У разі інженерами Geoscience за основу приймається уріз води водойми (будь-якого) і зіставляється з рівнем світового океану. Вдаючись до цього способу досліджень геодезист стикається з умовною системою висот. Точності системи буде недостатньо для виконання повномасштабних вимірювань на об'єкті забудови. Нівелювання вперед є відмінним рішенням для виконання локальних вимірювань, коли відсутня необхідність жорсткої прив'язки висот.

Тригонометричне нівелювання як одна з ключових складових геодезичного нівелювання

Для виконання тригонометричного нівелювання геодезистами застосовується теодоліт, кіпрегель та тахометр. Основна мета вимірювань – визначити перевищення з використанням похилого візирного променя. Інженерами Geoscience вираховує точне перевищення кута від горизонтальної лінії до верхнього краю рейки, що використовується.

Особлива актуальність методу відзначається для опор ліній електропередач, а також інших висотних нестандартних споруд. Тригонометричний метод нівелювання надає максимально точні дані про перевищення, де відзначаються значні відстані між об'єктами, що вивчаються, а також є кути рельєфу території.    

Для отримання результату обчислень спеціалістами Geoscience використовуються дані:

  • кут променя по відношенню до горизонту;
  • висота приладу, що використовується для досліджень;
  • довжина відрізка візирної лінії;
  • горизонт лінії.

Геодезичне нівелювання у виконанні професійної команди інженерів дозволить виключити помилки проектувальників у ході будівництва та гарантувати надійність майбутньої споруди.