Ви є тут

Технологія буріння свердловин під набивні палі у професійному виконанні Geoscience

Крім використання спеціалізованого сучасного обладнання та залучення кваліфікованих фахівців важливо дотримуватися суворої послідовності бурильних робіт:

  1. Розміщення бурильної установки на місці проведення земляних робіт. Попередньо ділянка підлягає детальній розмітці. Виконується первісне буріння на глибину 2 метри.
  2. Бурова колона піднімається, після чого встановлюється перша секція обсадної труби. Далі бур занурюється усередину труби для продовження бурильного процесу.
  3. У міру вироблення ґрунту шнеком обсадна труба занурюється на необхідну глибину за рахунок зусиль, що вдавлюють.
  4. З поглибленням свердловини труба поступово нарощується завдяки наявності різьбового або муфтового з'єднання її елементів.
  5. Дно вибою повністю очищається після досягнення потрібного значення глибини свердловини та вилучення бура. Для цього можуть бути використані кілька технік:
    • трамбування;
    • промивання буровим розчином;
    • продування свердловини стисненим повітрям.
  6. Виконується стропування арматурного каркаса. Далі зібрана конструкція піднімається і занурюється усередину гірського вироблення із залученням стрілового крана.
  7. Встановлюється бетонолітна труба.
  8. Нагнітається бетонна суміш у свердловину через раніше встановлену трубу. У міру наповнення вироблення бетоном, сама труба планомірно піднімається.
  9. По завершенню процесу бетонування обсадна труба витягується зі свердловини, після чого слідує стадія ущільнення бетону.

Вдаючись до безпосередньо бурильного процесу, важливо приділити достатньо уваги підготовчому етапу, який також має свої вимоги:

  • Зняття родючого шару ґрунту на всій території будівельного майданчика. Тут важливо вирівняти всю ділянку під один рівень.
  • Монтаж огорожі на периметрі будівельного майданчика. Необхідність його насамперед відзначається обмеження доступу до місць складування арматурних каркасів і інструмента.
  • Розбиваються осі досліджуваного «пальового поля». Аналіз ухилу біля (перевищення показника 0.5 вважається недопустимим).
  • Організація можливості пересування бурової техніки за місцем ведення робіт. При використанні важких бурових агрегатів по всьому периметру їхнього руху встановлюються спеціальні плити з метою виключити усадку грунту.
  • Відведення окремої ділянки для скидання та зберігання виробленого ґрунту. Продумуються також місця для відведення води, що використовується в побутових цілях (промивання обладнання, наприклад).
  • Доставка витратних матеріалів на місцевості, важкої техніки та інструменту для організації та облаштування свердловин під палі.

Важливе практичне спостереження Geoscience: Обсадна труба – обов'язковий елемент під час буріння свердловин під палі! Обійтися без їх застосування можна тільки при роботі зі стійкими ґрунтами з коефіцієнтом плинності не більше 0,5.

Техніка, використовувана інженерами Geoscience під час буріння свердловин під палі

Мобільна бурова установка - основний агрегат всього комплексу геологічних робіт, що розглядаються. Працює ж МБУ за технологією обертального буріння з поступовим заглибленням у породу. Техніка розташована на базі гусеничного екскаватора чи самохідного автомобіля, укомплектованих необхідним бурильним обладнанням.

Залежно від призначення та функціональності мобільних бурових установок можуть бути задіяні 2 типи машин для робіт на Вашій ділянці:

  1. МБУ для виконання бурильних робіт суцільним шнеком. Машини такого типу оснащуються буровою колоною, що нарощується в міру поглиблення. Внутрішній канал відсутній.
  2. Механізми, розроблені для буріння CFA. В установках цього типу використовуються колони з внутрішньою порожниною. Через цю саму порожнину свердловина наповнюється буровим розчином або бетонною сумішшю.

Мобільні бурові установки, що містяться в складі арсеналу Geoscience, здатні здійснювати буріння свердловин під палі на глибину до 50 м! Це дозволяє занурювати палі будь-якого типу, незалежно від їх розмірів.

Секрети роботи Geoscience в рамках послуги «Буріння свердловин під палі»

Одним із ключових питань у процесі організації пальового фундаменту є глибина розташування материнської породи. При надмірно товстому шарі породи організація паль може бути невиправданою, а сама процедура буріння - дуже скрутною. При такому результаті рекомендується використовувати плитковий або монолітний фундамент.

Вибір застосовуваної технології та використовуваної техніки Geoscience залежить від типу ґрунту, що домінує на будівельному майданчику. Застосовувані техніки:

  • Гейферне буріння. Його реалізація здійснюється із застосуванням спеціальних гейпферів. При цьому виробіток ґрунту проводиться до заповнення ковша гейпфера. Потім обладнання витягується зі свердловини, очищується та опускається назад.
  • Роторна техніка. Даний вид буріння застосовується при роботі на м'якопластичних глинистих ґрунтах та суглинках.
  • З метою прочистки дна свердловини (зазвичай актуально для ділянок з наявністю пилуватих пісків, насичених вологою) застосовуються бурові клапани та ковшові бури.