Ви є тут

Аналіз гранулометричного складу ґрунту показує співвідношення різних фракцій ґрунту в окремому зразку. Дана процедура в рамках проведення геологічних вишукувань дає можливість встановити показники пористості породи, кількість водорозчинних елементів, визначити показники пластичності, капілярності та стисливості.

Методи визначення гранулометричного складу, що практикуються Geoscience

Проведення даної експертизи можливе як у польових умовах за зовнішніми характеристиками (на дотик), так і лабораторним шляхом. І якщо перший метод дає лише орієнтовні дані, то другий – 98% достовірної інформації із знижкою на похибку обладнання.

Методи аналізу:

  1. "Сухий". Комочок або невелика щіпка ґрунту береться в долоню і розтирається пальцями. У такий спосіб визначається механічний склад. У разі наявності глинистих порід, склад розтиратиметься насилу. Наявність суглинних ґрунтів видає тонкий порошок з піщаними вкропленнями, що утворюється при розтиранні.
  2. "Мокрий". Зразок грунту доводиться до максимальної пластичності (в результаті зволоження розтертого матеріалу). Потім на долоні скочується кулька. Якщо мова про пухкі грунти, кулька не утворюється зовсім. Якщо в складі переважають зв'язні піски, то кулька буде легко кришитися, а у випадку з супесями - мати шорстку поверхню.

Зі зверненням до фахівців Geoscience визначення гранулометричного складу здійснюється як у польових умовах, так і із застосуванням високоточного лабораторного обладнання в спеціальних умовах, що дає максимальну точність!

Результати дослідження гранулометричного складу від Geoscience – де можна використовувати?

Актуальність звернення до інженерів Geoscience може бути обґрунтована такими аргументами:

  • Необхідно визначити тип ґрунту на вибраній території.
  • Потрібно встановити факт придатності землі для облаштування насипної споруди. Особливо затребуване це при зведенні гребель та платин.
  • Потрібно підібрати оптимальні за розміром отвори для подальшого монтажу фільтрів свердловин.
  • Для проведення розрахунків прогнозованого просідання ґрунту на ділянці, у виїмках, котлованах або платинах, що фільтрують.