Ви є тут

Геологія для будівництва приватного будинку

Раніше багато інженерів вдавалися до будівництва будівель (найчастіше малоповерхових), не прив'язуючись до умов майданчика. Такі проекти можна назвати успішними, оскільки ризики часткового або повного руйнування будівлі підвищуються в рази. Сьогодні ж вивчення геології - головне завдання, що стоїть перед інженерами на початковому етапі будівництва.

Особливості вивчення геології для будівництва приватного будинку

Етапи вивчення геології для приватного будинку:

 1. Підготовчий. Збір раніше здобутої інформації про ділянку.
 2. Польовий. Визначаються межі літологічних шарів, відбираються грунтові зразки, вимірюється активність і рівень грунтових водоносних горизонтів і т.д.
 3. Камеральний. Методом аналізу здобутих відомостей складається звіт.

Виконання всіх цих робіт допоможе інженеру на початковому етапі будівництва визначити тип фундаменту, що підходить до реальних умов. Адже це ключовий елемент будь-якої будівлі, саме він є визначальним фактором її довговічності. Але перш ніж вибрати його тип, необхідно знати про що протікають на ділянці геологічних процесах все. У число необхідних для цього робіт входять:

 • проходка гірничих виробок;
 • вивчення рельєфних особливостей;
 • визначення ступеня навантаження на основу;
 • локалізація підземних вод і інше.

Гірничі виробки під будівництво приватного будинку - це:

 • закопушки, глибина яких не перевищує 0,6 м.;
 • шурфи з максимальною глибиною 1,5 м.;
 • свердловини (глибина залежить від програми дослідження геології).

Відповідно до вказівок СП, відстань між цими самими виробками, залежить від складності гео-умов. Але як же визначити цей параметр?

Рівні складності інженерно-геологічних умов:

 1. Прості. Поверхня наближена до горизонтальної; грунтових вод немає взагалі або присутній один горизонт; техногенних факторів не спостерігається.
 2. Середньої складності. Будівництво розгортається на похилій площадці; є кілька горизонтів підземних вод.
 3. Складні. Рельєф мінливий; присутні грунти різних типів і походження; відсутня витримка підземних вод по потужності; проектні рішення залежать від впливу техногенних процесів.

Детальніше про те, як убезпечити багатоповерхову споруду або гарантувати більший термін експлуатації приватного будинку, досконально вивчивши геологію для будівництва об'єкта, питайте за телефонами «Geoscience»: 066802-34-47 або 093736-82-91.